Osallistuvat kunnat ja oppilaitokset

AlahärmäLumijoki (Oulun seutu)
Alajärvi Luvia 
AlavusMikkeli 
AnjalankoskiMuhos (Oulun seutu)
Asikkala (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Muurame (Jyväskylä)
Elimäki (Anjalankoski)Mäntyharju
Enonkoski Nakkila 
EspooNastola (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)
Hailuoto (Oulun seutu)Nilsiä 
HalsuaNykarleby
Hankasalmi (Jyväskylä)Närpes
Hartola (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Orivesi
Haukipudas (Oulun seutu)Oulu (Oulun seutu)
Heinola (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Oulunsalo (Oulun seutu)
HeinävesiPadasjoki (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)
HelsinkiPedersöre
HirvensalmiPello (Ylitornio)
Hollola (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Perho
Hämeenkoski (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Pertunmaa 
Hämeenlinna Petäjävesi (Jyväskylä)
Iisalmi Pieksämäki 
IittiPiikkiö 
Inari Pori
Isokyrö Porvoo
Joroinen Posio
Juankoski (Kaavi)Punkaharju
Juupajoki (Orivesi)Puumala
Juva (Joroinen)Raahe
Jyväskylä Raisio
KaaviRantasalmi (Joroinen)
KarlebyRautalampi (Vesanto)
Kauhava (Alahärmä)Ristiina
Kaustinen Salla
KemiSavonlinna
KemijärviSavonranta (Savonlinna)
KeminmaaSeinäjoki
Kempele (Oulun seutu)Siikajoki (Raahe)
KerimäkiSulkava
Kiiminki (Oulun seutu)Suonenjoki
KokemäkiTampere
KokkolaToivakka (Jyväskylä)
Kolari Tornio
KontiolahtiTurku
Korpilahti (Jyväskylä)Tuulos
Kortesjärvi (Alahärmä)Tyrnävä (Oulun seutu)
Kouvola (Anjalankoski)Ullava
KuusamoVaasa
Kuusankoski (Anjalankoski)Vasa
Kälviä (Kokkola)Valkeala (Anjalankoski)
Kärkölä (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Vammala
Lahti (Lahden kaupunkiseudun seutuhallinto)Vantaa
Laihia (Isonkyrö)Varkaus 
LammiVesanto
LapinlahtiVesilahti (Lempäälä)
LappeenrantaVeteli
Laukaa (Jyväskylä)Vihanti (Raahe)
LemiVihti
Lempäälä Vähäkyrö (Isonkyrö)
LeppävirtaVörå-Maxmo
Lestijärvi Ylihärmä (Alahärmä)
Liminka (Oulun seutu)Ylitornio
Lohtaja (Kokkola)Äänekoski (Jyväskylä)

Yksityiset koulutuksen järjestäjät

Eurajoen kristillisen opiston kannatusyhdistys ryMaanviljelyslyseon osakeyhtiö
Helsingin Rudolf Steiner -koulun Kannatusyhdistys ryNuorten Ystävät ry
Understödföreningen för Rudolf Steiner skolan i Helsingfors r.y.Porin Kristillisen Koulun kannatusyhdistys ry
Itä-Karjalan Kansanopistoseura ryRudolf Steinerpedagogikens vänner i Västnyland rf
Kouluyhdistys Pestalozzi Schulverein Skolföreningen rySuomalaisen Yhteiskoulun Oy
Kulosaaren yhteiskoulun OySuomen Adventtikirkko
Lahden kansanopiston säätiöTurun kristillisen opiston säätiö
Lahden yhteiskoulun säätiöTurun seudun steinerkouluyhdistys ry
Lappeenrannan seudun steinerkoulun kannatusyhdistys ryVantaan seudun steinerkoulun kouluyhdistys ry
Lausteen Perhekuntoutuskeskus ja erityiskouluViipurin Reaalikoulu Oy
Lauttasaaren yksityiskoulujen kannatusyhdistys ry