Voit suorittaa tentin jossakin 25 tenttipaikoista. Katso paikat ja yhteystiedot tarkemmin täältä.

Helsinki, Opetushallitus
Hakaniemenranta 6, 00530 Helsinki

Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaan korkeakouluyhdistys ry / Etelä-Pohjanmaan kesäyliopisto
Kampusranta 9 C, 60320 Seinäjoki
yhteyshenkilö: Sanna Perälä puh. 050 431 7072, sanna.perala [at] epky.fi

Hämeenlinna, HAMK Akatemia / Hämeen kesäyliopisto
Hämeen kesäyliopiston pääasiallisen tenttipaikan osoite
Visamäen (N-rak) Vankanlähdentie 9, 13100 Hämeenlinna
yhteyshenkilö: Marja Kauppila puh. 050 384 6626, kesayliopisto [at] hamk.fi

Jyväskylän kesäyliopistoyhdistys ry / Jyväskylän kesäyliopisto
PL 35, 40014 Jyväskylän yliopisto
yhteyshenkilö: Hanna Rajala puh. 044 760 3730

Lappeenranta, Itä-Suomen yliopistoseura ry / Etelä-Karjalan kesäyliopisto
Pohjolankatu 23, 53100 Lappeenranta
yhteyshenkilö: Virpi Jurva puh: 010 3229454, virpi.jurva [at] kesyli.net

Kajaani, Kainuun korkeakouluyhdistys ry / Kainuun kesäyliopisto
Linnankatu 6 B, 87100 Kajaani
yhteyshenkilö: Mira Huotari puh. 040 1488 591

Kokkola, Keski-Pohjanmaan korkeakouluyhdistys ry / Keski-Pohjanmaan kesäyliopisto
Talonpojankatu 2 B , 67100 Kokkola
yhteyshenkilö: Teija Myllymäki , puh. 040 680 2559

Ilmajoki, Korpisaaren säätiö / Etelä-Pohjanmaan opisto
Opistontie 111, 60800 Ilmajoki
yhteyshenkilö: Virpi Pihlajamäki, puh. 044 43 25 641, virpi.pihlajamaki [at] epopisto.fi

Mikkeli, Mikkelin kesäyliopiston kannatusyhdistys ry / Mikkelin kesäyliopisto
Lönnrotinkatu 5, 50100 Mikkeli
yhteyshenkilö: Tiina Roikonen, puh. 044 710 4240

Oulun yliopisto / Aikuis- ja täydennyspalvelut AIKOPA
Ketunpolku 1, 87100 Kajaani
yhteyshenkilö: Seija Höijer, puh. 040 568 3807

Kajaani, Oulun yliopisto / Aikuis- ja täydennyspalvelut AIKOPA
Ketunpolku 1, 87100 Kajaani
yhteyshenkilö: Seija Höijer puh. 040 568 3807

Pohjois-Karjalan koulutuskuntayhtymä / Riveria kesäyliopisto
PL 70, 80101 Joensuu
yhteyshenkilö: Minna Karjalainen, puh. 050 430 4519, minna.karjalainen [at] riveria.fi

Kuusamo, Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoseura ry / Kuusamon aluetoimipaikka
Kitkantie 35, 93600 Kuusamo
yhteyshenkilö: Johanna Riekki puh: 040   753 5716, johanna.riekki [at] kuusamo.fi

Pyhäjärvi, Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoseura ry / Pyhäjärven aluetoimipaikka
Ollintie 26, 86800 Pyhäjärvi
yhteyshenkilö: Minna Saharinen, puh. 040 775 6931, kesayo [at] pyhajarvi.fi

Raahe, Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoseura ry / Raahen aluetoimipaikka
Rantakatu 5 D, 92100 Raahe
yhteyshenkilö: Jaana Rantanen, puh. 044 465 2204, kesayo [at] raahe.fi

Oulu, Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoseura ry / Oulun aluetoimipaikka
PL 2437, 90014 Oulun Yliopisto
yhteyshenkilö : Sirpa Vesala , puh:044 4652 206  sirpa.vesala [at] pohjois-pohjanmaa.fi

Ylivieska, Pohjois-Pohjanmaan kesäyliopistoseura ry / Ylivieskan aluetoimipaikka
Koulukatu 2 B (3. krs), 84100 Ylivieska
yhteyshenkilö: Minna Saharinen puh. 040 775 6931, kesayo [at] ylivieska.fi

Pori, Porin kaupunki/Porin seudun kansalaisopisto / Porin kesäyliopisto
PL 200, 28101 Pori
yhteyshenkilö: suunnittelija Mari Korhonen puh: 044 701 5961, mari.korhonen [at] pori.fi

Lahti, Päijät-Hämeen kesäyliopistoyhdistys ry / Päijät-Hämeen kesäyliopisto
Kirkkokatu 16, 15140 Lahti (os. 1.9.2018 alkaen Niemenkatu 73, 15140 Lahti)
yhteyshenkilö: Riikka Harju, puh. 050 541 8084, riikka.harju [at] paijathameenkesayliopisto.fi

Rauma, Rauman kaupunki / Rauman kansalaisopisto
Aittakarinkatu 10, 26100 Rauma
yhteyshenkilö: Terhi Ojala puh. 044 793 4515, terhi.ojala [at] rauma.fi

Rovaniemi, Rovaniemen koulutuskuntayhtymä / Lapin kesäyliopisto
Hiihtomajantie 2, 96400 Rovaniemi
yhteyshenkilö: Sari Vilén-Jolanki, puh. 040 702 6889, sari.vilen-jolanki [at] lapinkesayliopisto.fi

Tampere, Tampereen kesäyliopistoyhdistys

yhteyshenkilö: Marja Hoivala, puh. 040 761 5952, marja.hoivala [at] tampereenkesayliopisto.fi

Turku, Turun yliopisto / Brahea-keskus
20014 Turun yliopisto
yhteyshenkilö: Leena Vanhakylä puh. 050 340 4367leena.vanhakyla [at] utu.fi

Vaasa, Vaasan kesäyliopisto ry / Vaasan kesäyliopisto
Yliopistonranta 10, 65200 Vaasa
yhteyshenkilö: Tina Martins, puh. 044 754 5781tina.martins [at] vaasankesayliopisto.fi